Orzeźwiająca woda dla dobrego samopoczucia

uzdatnianie wody

Woda mineralna to zarzewie życia, jednak przez zanieczyszczanie środowiska i występujące w nim toksyny oraz ona staje się ewentualnym zagrożeniem dla życia oraz witalności człowieka. W następstwie tego również każda woda, którą wydobywa się z różnych źródeł ma obowiązek przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do spożycia.

Na czym polega uzdatnianie wody? Należy zdać sobie sprawę z tego, że uzdatnianie to tradycyjny proces dopuszczenia wody do konsumpcji przez ludzi. Sam przebieg to nic innego jak poprawa jakości wody, by ta spełniała wszystkie wskazane prawem wzorce oraz nie kreowała zagrożenia dla organizmów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z poszczególnych etapów, jakie muszą nastąpić po sobie, aby woda stała się wodą pitną oraz nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: natlenianie, które natlenia wodę i eliminuje rozpuszczone w niej niewartościowe gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, którego celem jest oddzielenie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, która wyklucza zagrożenia chorobotwórcze takie jak drobnoustroje, wirusy i grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to użytkowane jest przede wszystkim wtenczas, kiedy woda ma być zagospodarowana w przemyśle

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dobór metody uzdatniania wody w dużej mierze zależy od typu ujęcia wody. Dlaczego tak się dzieje? Powód jest prosty: przeróżne ujęcia wodne znamionuje różny poziom i typ zanieczyszczeń, właśnie dlatego też inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, zupełnie inaczej z drenażowego, a jeszcze inaczej z głębinowego, inaczej podziemnego. Najczystsza woda pochodzi z ujęcia głębinowego, bo w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie oznacza nie pożąda uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *